AKADEMIA ZARZĄDZANIA TECHNICZNEGO

Edycja XI – STYCZEŃ 2025

Program edukacyjny skierowany do grona specjalistów i managerów utrzymania ruchu i produkcji. AZT skupia się na praktycznych warsztatach, pracy z case studies, wymianie doświadczeń oraz prezentacji nowoczesnych narzędzi.

Analiza zagrożenia łukiem elektrycznym

Popraw bezpieczeństwo swoich pracowników i zasobów zasilanych energią elektryczną dzięki rozwiązaniom w zakresie analizy zagrożenia łukiem elektrycznym

Co 30 minut w obiektach w Stanach Zjednoczonych dochodzi do urazu wywołanego elektrycznością. Wiele z tych obrażeń jest spowodowanych nagłym wyładowaniem łukowym.

Zjawisko to występuje, gdy dochodzi do przeskoku iskry prądu elektrycznego poza zamierzoną ścieżkę, i gdy ta podąża dzięki zjonizowanemu powietrzu z jednego przewodnika do drugiego. Może to być spowodowane kurzem, przypadkowym dotknięciem, uszkodzeniem materiału, korozją i wieloma innymi czynnikami. Skutkiem mogą być poważne obrażenia, a nawet śmierć.

Nasze usługi oceny zagrożenia łukiem elektrycznym pomagają zmniejszyć ryzyko obrażeń w przypadku wystąpienia incydentu w Twoich obiektach. Oceny zagrożenia łukiem elektrycznym pomagają również chronić pracowników, minimalizować koszty i zachować zgodność z wymogami organów certyfikujących.

Współpraca z SEAM Group nad oceną wyładowań łukowych może przynieść wiele pozytywnych wyników, w tym:

  • Ograniczyć wyładowania łukowe i ryzyko pożaru
  • Chronić ludzi i mienie
  • Zapewnić zgodność z normami Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Pożarowej (National Fire Protection Agency, NFPA) i Krajowego Kodeksu Elektrycznego (National Electrical Code, NEC)
SEAM Group arc flash label
SEAM Group facilities solutions icon

Bezpieczeństwo

Identyfikuj potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, aby chronić integralność swoich zasobów i zapobiegać zdarzeniom bezpieczeństwa.

SEAM Group safety solutions icon

Ryzyko i zgodność

Chroń swoich ludzi i operacje i jednocześnie zapewniaj zgodność z prowadzonymi inspekcjami i ocenami.

SEAM Group facilities solutions icon

Konserwacja

Zwiększ wydajność swojego zespołu serwisowego dzięki identyfikacji problemów i ustaleniu priorytetów napraw.

Jak działają nasze oceny zagrożenia łukiem elektrycznym

W ramach pełnej strategii zarządzania zasobami nasz zespół ekspertów wykona następujące czynności:

Ocena zagrożenia łukiem elektrycznym jest kluczowym elementem ogólnego programu bezpieczeństwa i zgodności według norm Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Pożarowe (NFPA) i wymagań kodeksu elektrycznego (NEC) punkt 110.16. Częste ich przeprowadzanie, choćby tylko w celu sprawdzenia istniejących obliczeń, poprawia bezpieczeństwo pracowników poprzez dostarczanie pracownikom i wykonawcom informacji dotyczących bezpieczeństwa związanych z lokalizacją.

Nasi przeszkoleni, certyfikowani inżynierowie przeprowadzają ocenę zagrożenia łukiem elektrycznym, wykorzystują do tego swoją wiedzę i, przestrzegając wszystkich procedur bezpieczeństwa, stosują odpowiednie środki ochrony osobistej, aby informować Cię o postępach.

Skalowalne rozwiązanie dla każdej branży

Niezależnie od branży SEAM Group może poprawić Twoje bezpieczeństwo, niezawodność i możliwości utrzymania ruchu.

Problemy z dyspozycyjnością, bezpieczeństwem i wydajnością mogą mieć negatywny wpływ na ogólne operacje, wydajność zespołu i reputację na rynku.

Firmy z tej branży mocno ucierpiały przez pandemię i wymagają solidnych planów bezpieczeństwa, niezawodności i utrzymania ruchu, aby zapewnić bezawaryjną pracę obiektów i sprostać rosnącym wymaganiom klientów.

Ponieważ świat stawia na cyfryzację, utrzymanie bezpieczeństwa i niezawodności najważniejszego sprzętu i centrów danych jest kluczowe podczas spełnienia wymogów klientów w zakresie dostępności i umów SLA.

Zgodność, niezawodność, bezpieczeństwo i szybkość wprowadzania na rynek to kluczowe elementy sukcesu w obszarze nauk przyrodniczych. Dzięki naszej unikalnej mieszance usług i rozwiązań SEAM Group zapewni Ci wsparcie.

Sektor zarządzania nieruchomościami wymaga kompleksowych usług w zakresie inspekcji i utrzymania, aby zapewnić możliwość osiągnięcia najważniejszych wyników, takich jak: zgodność, ograniczone ryzyko pożaru lub przerw w dostawie prądu oraz większe zadowolenie klientów, oraz aby zwiększyć wskaźniki dostępności.

Niezawodna, bezpieczna eksploatacja i mniejsze ryzyko jest kluczem do prowadzenia pomyślnych działań w sektorze naftowym i gazowym. Pozwól, aby rozwiązania SEAM Group pozwoliły osiągnąć Ci sukces.

Twoi pracownicy i goście zasługują na pewne: bezpieczeństwo, niezawodność i utrzymanie Twoich obiektów. Wykorzystaj naszą wiedzę, by im to dać.

Firmy ubezpieczeniowe powinny koncentrować się na zmniejszeniu ogólnej ekspozycji na ryzyko, aby zapewnić satysfakcję klientów i efektywność zespołu.

Przy setkach, a czasem milionach ludzi zależnych od czystej wody i efektywnie dostarczanej energii ogólna jakość ma kluczowe znaczenie.

Od niezawodności stacji ładowania po wstępne oceny planu budowy jesteśmy ekspertami w zapewnianiu optymalnego wykorzystania sprzętu.

Seam Group Logo

Różnica jaką daje SEAM Group

Definicja współpracy i partnerstwa

SEAM Group to coś więcej niż dostawca rozwiązań, to strategiczny doradca, który wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom i prowadzi Cię tam, gdzie chcesz dotrzeć. Odkrywamy szybkie korzyści, a jednocześnie opracowujemy i zarządzamy długoterminowymi programami, aby pomóc Ci przekroczyć założone cele w zakresie bezpieczeństwa,niezawodności i utrzymania ruchu.

Powiązane treści

Stay Informed

Stay ahead of the curve with our latest insights, strategies, and news.  

Bądź zawsze na bieżąco

Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi spostrzeżeniami i wiadomościami.